Fundacja EHC Bezpieczne Wysokości

EHC Prace Na Wysokosci Krakow
  • Dodano: 14.06.2017

  • Przez: EHC Pogotowie Wysokościowe

Praca na wysokościach to nie lada wyzwanie. W tym zawodzie szczególnie ważne jest zachowanie jak największej ostrożności i zasad bezpieczeństwa Wiemy jakie jest to ważne, dlatego zdecydowaliśmy się na założenie fundacji, by edukować w tym zakresie społeczeństwo.

Praca na wysokości – wiesz gdzie, ale nie do końca jak

Patrząc na prace na wysokościach z perspektywy laika, mogą się one wydawać proste. Wystarczy wyjść na daną wysokość (np. na dach) i potem po prostu zająć się wyzwaniem na wysokości (np. załatać ubytek). W praktyce nie jest to jednak takie proste.

Osoba z brakiem większych doświadczeń z wysokością w pierwszym momencie może odczuwać strach, który w znacznym stopniu ograniczy jej działania. Dodatkowo brak odpowiednio zabezpieczenia może doprowadzić do niebezpiecznego wypadku, kalectwa, a w najgorszym wypadku nawet do śmierci.

Chcemy uświadamiać ludzi jak ważne jest zachowanie odpowiedniego bezpieczeństwa na wysokości

Wielu osobom się wydaje, że do prac na wysokości wystarczy im długa drabina. Przecież to sama przyjemność wychodzić po chwiejącej się, mało stabilnej i podatnej na wiatr drabinie. Nie zrozum nas źle, sami czasem korzystamy z drabin, ale tam gdzie nie jest to konieczne, używamy podnośników koszowych.

Dlaczego podnośnik koszowy do prac na wysokości?

W swojej pracy tam, gdzie tylko się da, wykorzystujemy zwyżki. Jest to głównie podyktowane tym, że praca z podnośnika koszowego jest dużo bardziej bezpieczna, a w dodatku wykonuje się ją szybciej.

W świadczonych przez nas usługach mamy ten komfort, że tam gdzie nie da się wykonać prac podnośnikiem koszowym, wykonujemy je alpinistycznie. Jednak zawsze staramy się wybrać pierwszą opcję.

EHC Prace Na Wysokosci Krakow

Czy praca alpinisty jest niebezpieczna?

Z pewnością nie należy ona do najbezpieczniejszych zawodów świata. Jednak z odpowiednim doświadczeniem, głową na karku, zachowaniem ostrożności i zasad bezpieczeństwa jest ona zawodem, który wykonuje wielu…

Warto tutaj zwrócić uwagę, że alpinizm przemysłowy nie jest tym samym, co alpinizm sportowy. Różnią się one nie tylko charakterem pracy, ale i doborem odpowiedniego sprzętu!

Gdy zakładałem firmę, pracowaliśmy tylko alpinistycznie. Rzadko kiedy wynajmowaliśmy podnośnik koszowy do prac. Pamiętam jednak naszą pierwszą realizację takim sprzętem. Tuż po niej zdecydowałem się zainwestować w jego zakup.

Teraz mam pewność, że pracownicy mojej firmy podczas swoich prac, wykorzystując podnośnik koszowy, są dużo bardziej bezpieczniejsi, niż pracując tylko z dostępu linowego.

Za granicą jest to standardem, że prace na wysokości wykonuje się głównie z podnośników koszowych. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie tak również w Polsce, bo strasznie przykro czyta się w prasie o kolejnych wypadkach alpinistów przemysłowych na wysokościach.

– Karol Zagajewski, fundator fundacji EHC Bezpieczne Wysokości

NASI KLIENCI

Wszelkie prawa zastrzeżone EHC promopixel.pl